Czy Kundalini Joga może pomóc ci schudnąć?

Czy Kundalini Joga może pomóc ci schudnąć?

Odpowiedź brzmi TAK! Dedykowana praktyka może przekształcić twoje fizyczne, mentalne, emocjonalne i duchowe ciała w trwałą utratę wagi. 

Ludzie często utożsamiają utratę wagi z wyczerpującym wysiłkiem aerobowym i nie rozumieją, jak starożytna technika, taka jak joga, może przynieść rezultaty. 

Jest wiele widocznych i niewidocznych powodów, dla których przybieramy na wadze. Rozwiązanie zatem musi być wielowymiarowe.

Joga Kundalini tak właśnie działa, praca odbywa się na wszystkich poziomach i na rzeczywistych przyczynach, nie tylko na objawach.

Dodatkową zaletą praktyki jest, że ludzie odkrywają, iż ten rodzaj jogi jest wykonalny i doświadczają towarzyszącego jej poczucia dobrobytu.

Według Kundalini Jogi, gdy przepływy energii są nieskrępowane, wówczas można zmniejszyć tzw. "obszary problemowe". Kiedy energia wchodzi do Shushuma, centralnej energetycznej ścieżki kręgosłupa, mogą nastąpić przemiany, ale oczywiście to nie gwarantuje trwałego sukcesu, aby to osiągnąć niezbędna jest systematyczna praktyka i zaangażowanie.


Obszar Fizyczny

Joga Kundalini jest przyjemna fizycznie i naturalna, ponieważ te techniki były rozwinięte spontanicznie przez starożytnych mędrców, którzy byli w zgodzie ze swoimi ciałami, ich wewnętrznymi systemami energetycznymi i rytmami natury.

Ta joga to nie tylko statyczne pozy. Łączy energiczny ruch z oddechem, który uczniowie uważają za bardzo wyzwalający. Odczuwasz kołysanie, skręcanie, rozciąganie, a przede wszystkim oddychanie. Uczniowie doświadczają poczucia wibracji i spontaniczności, których często nie doświadczali od dzieciństwa. Wiele technik oddechowych jak np. Oddech Ognia (często określane jako „bardziej aerobowe niż aerobik”), generują ciepło od wewnątrz i stymulują organizm do spalania większej ilości kalorii. W końcu nasze ciała wykorzystują tlen, by zamieniać jedzenie w energię.

Ale istnieje też o wiele głębszy i skuteczniejszy sposób, w jaki joga pracuje dla ciebie. Oprócz promowania siły rdzenia, elastyczności i równowagi, joga stymuluje procesy metaboliczne w ciele, jak żadna inna forma fitness. Skręty, wygięcia do przodu i do tyłu oraz inne specyficzne ćwiczenia Kundalini Jogi są ukierunkowane na układ hormonalny. Wiele zestawów wspomagających odchudzanie skupia się na tarczycy.

Joga także uczy nas używać własnej masy ciała do wzmacniania i wydłużania mięśni. Kiedy tworzymy beztłuszczową tkankę mięśniową, spalamy więcej kalorii, nawet podczas odpoczynku.

Joga działa również na narządy, trawienie i procesy eliminujące, aby pozbyć się nadmiaru wody i wzdęć.

 

Obszar Psychiczny

To jak siebie postrzegamy ma silny i bezpośredni wpływ na to, kim się stajemy. Nasza praktyka jogi może nam pomóc zmienić szkodliwe uwarunkowania umysłowe i negatywną samoocenę. Poprzez nowo odkrytą świadomość, możemy tworzyć nowe wzory, aby przezwyciężyć stare nawyki.

Stres powoduje zmiany biochemiczne w mózgu. Chemia mózgu ma wiele wspólnego z kontrolą apetytu. Przykładem tego jest dopamina chemiczna mózgu, która wiąże się z depresją i zwiększonym apetytem. Niski poziom serotoniny może powodować głód węglowodanów. Norepinefryna, która

normalnie powoduje, że mózg jest bardziej czujny i pozwala zachować pozytywne nastawienie, połączony jest ze zwiększonym apetytem, ​​gdy jej poziom jest niski. Joga Kundalini może pomóc w odwróceniu napięcia od stresu.

 

Obszar Emocjonalny

Wiele osób je, aby złagodzić stres i uniknąć uczucia samotności i pustki. Traktujemy jedzenie jako pocieszającego nas przyjaciela. Kiedy poświęcisz czas dla siebie, aby wykonać swoją praktykę, stajesz się w efekcie swoim najlepszym przyjacielem. Kiedy wzmacniasz swój układ nerwowy poprzez jogę, jesteś w stanie bardziej radzić sobie z codziennym stresem.

Dla wielu ludzi samo jedzenie jest lekiem zmieniającym nastrój. Reprezentuje bezpieczeństwo i słodycz, których życie nie zawsze zapewnia.

Joga Kundalini udowadnia, że ​​szczęście nie jest mitem, że jest możliwe, by być zdrowym, pełnym energii i zadowolonym.

 

Obszar Duchowy 

Poprzez praktykę medytacji zaczynamy mieć kontakt z naszą duszą, czujemy się lżejsi, bardziej radośni i zrównoważeni, co powoduje, że nie rzucamy się impulsywnie na jedzenie. Wykorzystujemy własne wewnętrzne źródło słodyczy, zmysł karmi naszą duszę. „Duchowy” oznacza tą część nas, która akceptuje każde wyzwanie, by się rozwijać.

Nie możemy dyskutować o jodze i utracie wagi bez kluczowej roli jaką odgrywa MEDYTACJA. Żaden system nie będzie działał dla ciebie, dopóki twój umysł nie będzie pod twoją świadomą kontrolą.

Kiedy jesteśmy zestresowani, nasze ciała wydzielają hormony stresu. Zbyt ciężki trening może dodatkowo zwiększyć te hormony.

Kiedy zaś uspokajamy umysł, pozwalamy naszemu oddechowi krążyć do naszych narządów wewnętrznych, co pomaga w odfiltrowaniu toksyn, które mogą prowadzić do nagromadzenia tłuszczu w jamie brzusznej.

Kiedy jesteśmy mniej zestresowani, automatycznie wyłączamy wiele mechanizmów, które mogą prowadzić do przyrostu masy ciała.

 

Wniosek

Jeśli poświęcisz się regularnej praktyce, zmieni ona twoje ciało i stan umysłu, wpłynie na samoakceptację, a także wzmocni zdrowe nawyki żywieniowe służące twojemu organizmowi.