Co to jest Mantra i jak działa?

Co to jest Mantra i jak działa?

MANTRA to strumień dźwięku lub wibracja.
Dźwięk ten zapisany w specjalnej formule wielokrotnie i rytmicznie powtarzany, recytowany lub śpiewany w połączeniu z naszą intencją ma działanie uzdrawiające, uspokajające, oczyszczające i bezpośrednio zmieniające naszą świadomość - dzięki czemu mamy dostęp do naszej wewnętrznej mądrości i kontakt z naszą intuicją.

"MAN" oznacza umysł, "TRA" oznacza wznosić, czyli mantra to narzędzie wznoszące/wyzwalające umysł od myśli.

Podczas śpiewania czy recytowania MANTR, dzięki ruchom języka, który uderza o podniebienie, następuje stymulacja meridianów znajdujących się w jamie ustnej. Te wibracje, w formie impulsów (informacji) docierają bezpośrednio do mózgu, dzięki czemu wprowadzamy się w stan odprężenia i relaksu, umysł uspokaja się, obniża się ciśnienie krwi, zmniejsza poziom hormonów stresu, uspokaja rytm serca i oddech.

Mantry Kundalini Jogi stosowane są w jednym ze świętych języków: Sanskryt i Gurmukhi,  czasem po angielsku. Mają niesamowitą MOC przemiany mentalnej i duchowej. Mogą być recytowane, śpiewane, powtarzane po cichu w umyśle, lub po prostu słuchane. Zawierają wibracje pokoju, dobrobytu, połączenia i wielu innych cech i są rozumiane przez ich wpływ, nawet jeśli znaczenie każdego słowa nie jest znane.