Co to jest Mala i jak jej używać?

Co to jest Mala i jak jej używać?

Co to jest Mala?

MALA to tybetański lub indyjski sznur modlitewny, składający się ze 108 korali z DODATKOWYM kamieniem przewodnim na przodzie zwanym KAMIENIEM GURU. Mala może być noszona jako naszyjnik lub zawinięta kilka razy wokół Twojego nadgarstka jako bransoletka.


MALA służy do MEDYTACJI, a dokładnie do odliczania mantr podczas medytacji. Jej noszenie na co dzień przypomina o intencji z którą w danej chwili pracujesz. Jeśli jest wykonana z naturalnych kamieni dodatkowo wspiera Cię uzdrawiająca moc i energia tych kamieni.

Zamów odpowiednią dla siebie MALĘ DO MEDYTACJI w naszym sklepie MIM SKLEP

Dlaczego 108 kamieni?

Istnieje wiele wyjaśnień tajemniczej liczby 108, oto kilka z nich:

  • 9 i 12: liczby 9 i 12 są uważane za święte, a 9 x 12 = 108
  • Czakra Serca: czakry są przecięciami linii energetycznych i 108 linii energii zbiega się tworząc "czakrę serca"
  • Czas i uczucie: niektórzy twierdzą, że jest 108 uczuć, 36 związane z przeszłością, 36 związane z chwilą obecną i 36 związane z przyszłością
  • 8 dodatkowych kulek: 100 recytacji mantry liczone są jako ukończone, a pozostałe 8 to miejsce na błędy i pomyłki, 8 jest również ofiarą Bogu lub Guru
  • Liczby własne: liczby 1, 0 i 8 mają również własne specyficzne znaczenie; 1 dla Boga lub większej prawdy, 0 dla pustki lub kompletności w praktyce duchowej, a 8 dla nieskończoności lub wieczności

Co to jest medytacja JAPA i jak ją wykonywać przy użyciu MALI?

Znana również jako medytacja z mantrą, medytacja JAPA obejmuje recytowanie mantry. Ta mantra może być recytowana cicho lub powtarzana mentalnie we własnym umyśle. Powtarzasz mantrę na każdym kamieniu. Jest to podobne do odmawiania modlitwy na różańcu. To świetna technika, dzięki której Twój umysł skupia się na jednym punkcie koncentracji. Powtarzając swą mantrę w kółko, skupisz się na swoim zamiarze i lepiej zrozumiesz jego znaczenie.

Wybór mantry

Wybór mantry jest bardzo osobistym wyborem i procesem. Każda z nich ma swoje specyficzne znaczenie i zamiar. 

Jak wybrać odpowiednią dla siebie Malę?

Najlepiej wybrać malę intuicyjnie, oznacza to, że jest ona dla Ciebie przeznaczona. Można też wybrać malę sugerując się jej kolorem czy intencją nad którą chcesz pracować. Kamienie mogą mieć różne znaczenie. Ametyst, na przykład,  promuje ochronę, oczyszczanie i duchowość. Jadeit uważany jest za talizman, który zapewnia szczęście, dobrobyt i dobre pożycie małżeńskie. Howit to kamień mądrości, otwiera umysł na informację i wiedzę. Jest wiele różnych kamieni o wielu różnych znaczeniach. Na pewno znajdziesz malę, która jest idealna dla Twojej intencji. 


Jak sprawić aby Mala służyła Tobie i Twojej intencji?

Aby aktywować ochronną energię oraz intencję wystarczy potrzymać ją w dłoniach recytując swoją ofiarną modlitwę. Można zapalić świecę lub ulubione kadzidło, można też umyć swoją malę w czystej wodzie czy wodzie ze świeżymi kwiatami. Noś ją na co dzień, a Twoje koraliki ochronią Cię, poprowadzą w życiu codziennym i będą służyć jako stałe przypomnienie o boskości, która jest w Tobie.  


Jak używać Mali?

Z mali korzysta się przesuwając się kolejno po kamieniach i recytując jednocześnie swoją mantrę. Jeden kamień, to jedno powtórzenie mantry. Recytację zaczyna się od części nad kamieniem GURU.

I tak recytujesz swoją mantrę 108 razy. Jeśli chcesz kontynuować, po prostu odwróć malę w przeciwnym kierunku i powtórz cały proces. Niektóre male zawierają tzw. kamienie dystansowe, które są przystankiem i pomagają w ponownym skupieniu umysłu. Zwykle te pierścienie dystansowe nie są liczone jako mantra. Przed rozpoczęciem korzystania z takiej mali warto się upewnić które kamienie dają sumę 108. 


Co zrobić jeśli Mala pęknie?

Historia i tradycja koralików MALI, uważa zerwanie się mali jako pozytywne. Symbolizuje przełom w praktyce, znak postępu. Jeśli Twoja MALA pęknie, zastanów się, jakiego przełomu doświadczyłeś. Może to oznaczać, że zamierzony CEL został osiągnięty i nadszedł czas aby ustanowić NOWY.

  • Stara MALA może zostać naprawiona jeśli chcesz i urozmaicona o kilka nowych, innych kamieni. Wtedy od nowa ustanów intencje i pracuj nad nią! :) 

lub

  • Wrzuć kamienie z przerwanej MALI do rzeki albo zakop je w Ziemi. Oddajesz je z powrotem do Matki Ziemi.